Reklama

Brutalnie pobił i okradł bezdomnego, który zbierał surowce wtórne

43-letni mieszkaniec Złotowa został zatrzymany za brutalny rozbój na bezdomnym mężczyźnie. Grozi mu kara nawet dwunastu lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dyżurny złotowskiej komendy został poinformowany o pobiciu mężczyzny na jednej z ulic miasta -Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce ustalili, że pobitym jest bezdomny mężczyzna, który od pewnego czasu szuka schronienia w złotowskiej noclegowni. Feralnego wieczora mężczyzna zbierał surowce wtórne z osiedlowych śmietników. Kiedy był zajęty przeglądaniem odpadów w poszukiwaniu puszek nagle został zaatakowany przez innego mężczyznę - relacjonuje Maciej Forecki z miejscowej policji.

Napastnik poturbował bezdomnego, a następnie okradł go z pieniędzy. Szybko udało się ustalić, że napastnikiem był 43-letni mieszkaniec Złotowa -Zebrany przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego materiał dowodowy w postaci przesłuchań świadków, oględzin miejsca zdarzenia, zabezpieczonych śladów oraz odzyskanego mienia pozwolił na przedstawienie 43-latkowi zarzutu rozboju. Na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Złotowie 43-letni mieszkaniec Złotowa został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Mężczyzna był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbywał już karę pozbawienia wolności - wyjaśnia Forecki.

Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dwunastu lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro