Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 0
Reklama

Brutalnie pobił i okradł bezdomnego, który zbierał surowce wtórne

BS
wtorek, 9.10.2018 r.
godz. 21.30
BS | wtorek, 9.10.2018 r., godz. 21.30
Brutalnie pobił i okradł bezdomnego, który zbierał surowce wtórne

43-letni mieszkaniec Złotowa został zatrzymany za brutalny rozbój na bezdomnym mężczyźnie. Grozi mu kara nawet dwunastu lat pozbawienia wolności.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1027 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Kilka dni temu dyżurny złotowskiej komendy został poinformowany o pobiciu mężczyzny na jednej z ulic miasta - Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce ustalili, że pobitym jest bezdomny mężczyzna, który od pewnego czasu szuka schronienia w złotowskiej noclegowni. Feralnego wieczora mężczyzna zbierał surowce wtórne z osiedlowych śmietników. Kiedy był zajęty przeglądaniem odpadów w poszukiwaniu puszek nagle został zaatakowany przez innego mężczyznę - relacjonuje Maciej Forecki z miejscowej policji.

Napastnik poturbował bezdomnego, a następnie okradł go z pieniędzy. Szybko udało się ustalić, że napastnikiem był 43-letni mieszkaniec Złotowa - Zebrany przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego materiał dowodowy w postaci przesłuchań świadków, oględzin miejsca zdarzenia, zabezpieczonych śladów oraz odzyskanego mienia pozwolił na przedstawienie 43-latkowi zarzutu rozboju. Na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Złotowie 43-letni mieszkaniec Złotowa został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Mężczyzna był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbywał już karę pozbawienia wolności - wyjaśnia Forecki. 

Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dwunastu lat pozbawienia wolności.

Reklama