Reklama
Reklama

Poznanianka spełniła swoje marzenie. Pomogli czytelnicy epoznan.pl

fot. siepomaga.pl

W czerwcu pisaliśmy na naszych łamach o 25-letniej Kasi, która z powodu Mózgowego Porażenia Dziecięcego porusza się na wózku. Marzeniem dziewczyny był specjalny wózek, który pozwoliłby jej na samodzielność. To marzenie udało się spełnić również dzięki naszym czytelnikom.

-Niedawno skończyłam liceum. Tak, wiem - moi rówieśnicy często są po studiach, a ja chcę je dopiero zacząć. Ale z wielu względów musiałam włożyć dużo trudu, by po latach zdać maturę. Nie poddałam się i teraz droga na wymarzoną wyższą uczelnię stoi przede mną otworem! Poczułam ogromne szczęście, że coś mi się udało, ale zaraz przypomniałam sobie o swojej chorobie. Uświadomiłam sobie też, że przecież nie wyjdę z domu i nie pójdę na zajęcia. Potrzebuję specjalnego wózka elektrycznego, bardzo drogiego - tłumaczyła wówczas Kasia.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Dzięki wsparciu, którego udzielili również nasi czytelnicy, udało się zakończyć zbiórkę, a ostatnio dotarła do nas wiadomość, że Kasia ma już wymarzony wózek -Jestem przeszczęśliwa. Powoli uczę się wszystkiego. Myślałam, że będzie gorzej, ale jest naprawdę ok. Największą trudnością psychiczną jest dla mnie np. przejście przez ulicę. Wwiem - banalne, ale do tej pory zawsze szłam z kimś i to nie znaczy, że wcześniej nie uważałam, ale teraz mam poczucie, że jestem sama i muszę uważać sto razy bardziej. Niedawno pierwszy raz wróciłam sama do domu i było naprawdę ok! - pisze Kasia, która chciałaby bardzo podziękować wszystkim, którzy wsparli jej zbiórkę w serwisie siepomaga.pl.

Kasia zgodnie z planem zamierza teraz rozpocząć swoje wymarzone studia. W imieniu redakcji życzymy jej powodzenia i wielu kolejnych sukcesów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro