Reklama
Reklama

Poznanianka spełniła swoje marzenie. Pomogli czytelnicy epoznan.pl

fot. siepomaga.pl

W czerwcu pisaliśmy na naszych łamach o 25-letniej Kasi, która z powodu Mózgowego Porażenia Dziecięcego porusza się na wózku. Marzeniem dziewczyny był specjalny wózek, który pozwoliłby jej na samodzielność. To marzenie udało się spełnić również dzięki naszym czytelnikom.

-Niedawno skończyłam liceum. Tak, wiem - moi rówieśnicy często są po studiach, a ja chcę je dopiero zacząć. Ale z wielu względów musiałam włożyć dużo trudu, by po latach zdać maturę. Nie poddałam się i teraz droga na wymarzoną wyższą uczelnię stoi przede mną otworem! Poczułam ogromne szczęście, że coś mi się udało, ale zaraz przypomniałam sobie o swojej chorobie. Uświadomiłam sobie też, że przecież nie wyjdę z domu i nie pójdę na zajęcia. Potrzebuję specjalnego wózka elektrycznego, bardzo drogiego - tłumaczyła wówczas Kasia.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA

Dzięki wsparciu, którego udzielili również nasi czytelnicy, udało się zakończyć zbiórkę, a ostatnio dotarła do nas wiadomość, że Kasia ma już wymarzony wózek -Jestem przeszczęśliwa. Powoli uczę się wszystkiego. Myślałam, że będzie gorzej, ale jest naprawdę ok. Największą trudnością psychiczną jest dla mnie np. przejście przez ulicę. Wwiem - banalne, ale do tej pory zawsze szłam z kimś i to nie znaczy, że wcześniej nie uważałam, ale teraz mam poczucie, że jestem sama i muszę uważać sto razy bardziej. Niedawno pierwszy raz wróciłam sama do domu i było naprawdę ok! - pisze Kasia, która chciałaby bardzo podziękować wszystkim, którzy wsparli jej zbiórkę w serwisie siepomaga.pl.

Kasia zgodnie z planem zamierza teraz rozpocząć swoje wymarzone studia. W imieniu redakcji życzymy jej powodzenia i wielu kolejnych sukcesów.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

55 stopni na termometrze w słońcu, 38 w cieniu: "na dworze nie da się już przebywać"
26℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.66g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro