Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama

Leszno: ukradł z marketu naklejki uprawniające do odbioru "słodziaków". Może spędzić 5 lat za kratkami

sk
wtorek, 9.10.2018 r.
godz. 12.47
sk | wtorek, 9.10.2018 r., godz. 12.47
Leszno: ukradł z marketu naklejki uprawniające do odbioru słodziaków. Może spędzić 5 lat za kratkami
fot. Policja

5 lat więzienia grozi mieszkańcowi Leszna.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1030 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Maskotki dostępne w jednej z sieci dyskontów już w ubiegłym roku stały się nie do końca zrozumiałym fenomenem społecznym, a ich kolejna edycja powtórzyła niewątpliwy sukces pierwszej.

Żeby zdobyć wymarzonego pluszaka trzeba uzbierać odpowiednią liczbę naklejek. Niestety, w niektórych przypadkach żądza ich zdobycia jest zbyt silna i kończy się złamaniem prawa.

- 7 października br. wieczorem w jednym z leszczyńskich sieciowych marketów ktoś skradł rolkę z 855 sztukami naklejek kolekcjonerskich wydawanymi przy kasie za zrobione zakupy. Naklejki znajdowały się przy stanowisku kasjera, a sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę pracownika marketu, po czym opuścił sklep. Naklejki zostały wycenione na kwotę 855 złotych - relacjonowała asp. sztab. Monika Żymełka.

Moment kradzieży zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu. Następnego dnia po zdarzeniu policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Leszna, który posiadał przy sobie skradziony towar. Nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania, ale przyznał, że jego rodzina kolekcjonuje wspomniane naklejki. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

Reklama