Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 6
Reklama

Jest Program Funkcjonalno-Użytkowy dla tramwaju na Kopernika. Wciąż nie wiadomo jednak kiedy miałaby ruszyć inwestycja

sk
wtorek, 9.10.2018 r.
godz. 10.35
sk | wtorek, 9.10.2018 r., godz. 10.35
Jest Program Funkcjonalno-Użytkowy dla tramwaju na Kopernika. Wciąż nie wiadomo jednak kiedy miałaby ruszyć inwestycja
fot. UMP

Miasto ogłosiło we wtorek ukończenie programu Funkcjonalno-Użytkowego dla budowy trasy tramwajowej na osiedle Kopernika w Poznaniu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
13°C 1032 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
O tej inwestycji mówi się od lat. Pod koniec 2016 roku ruszyły konsultacje, następnie Zarząd Transportu Miejskiego zlecił wykonanie PFU. Docelowo ma on być przydatny przy udzielaniu zamówienia na zaprojektowanie i budowę torowiska.
 
Rozpoczynająca się na skrzyżowaniu z Hetmańską trasa ma mieć 3,3 kilometra długości. - Tory zostaną poprowadzone ulicą Arciszewskiego (na tym odcinku utworzony zostanie pas tramwajowo-autobusowy), a następnie Zamkniętą, Pogodną, Rembertowską i Promienistą aż do nowej pętli tramwajowo-autobusowej "Os. Kopernika" - zapowiadają urzędnicy.
 
W rejonie zabudowań powstać ma tzw. "ciche torowisko", modernizację przejdą również ciągi piesze i rowerowe.
 
- To kolejna inwestycja komunikacyjna, która w znaczący sposób ułatwi życie mieszkańców i sprawi, że wiele osób przesiądzie się na transport publiczny. Ten dokument pozwoli nam pozyskać dofinansowanie unijne w najbliższym rozdaniu - przekonuje Jacek Jaśkowiak.

Plany wyglądają imponująco, jednak na ich realizację trzeba będzie poczekać. Jak długo? Tego w chwili obecnej nie wiadomo. Miasto nie podało również przybliżonej wartości inwestycji. Wcześniej spekulowało się o kwocie w okolicach 110 mln zł. W budżecie miasta nie ma jednak obecnie na ten cel pieniędzy.

Reklama