Za 13 milionów złotych Łazienki Rzeczne mają odzyskać dawny blask
Miasto zapowiedziało rewitalizację Łazienek Rzecznych.
Właśnie rozstrzygnięto przetarg na remont wpisanego do rejestru zabytków budynku, który powstawał w latach 1924-25. Znalazło się w nim wówczas miejsce m.in. dla 128 kabin i szatni dla 200 osób, a także kas, mieszkania dozorcy czy stacji pogotowia ratunkowego.
- Z perspektywy działań Miasta na rzecz Warty, dzisiejszy dzień jest wyjątkowy. Budynek Łazienek Rzecznych to jedno z dwóch kultowych miejsc przedwojennego Poznania, gdzie toczyło się życie nadwarciańskie. Drugim był park Szelągowskim. Przez wiele lat, od czasów zakończenia II wojny światowej obiekt był pozostawiony sam sobie. Naszym marzeniem było przywrócenie mu dawnej świetności, by ponownie mógł służyć poznaniakom. Przystępujemy do inwestycji, jesteśmy po rozstrzygniętym przetargu. Cieszymy, że ten obiekt zostanie odrestaurowany i znów będzie tętnić życiem - przekonywał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.
Prace w zlokalizowanym na Wildzie obiekcie rozpoczną się jeszcze w październiku i mają potrwać do przełomu listopada i grudnia przyszłego roku. Łazienki będą pełnić funkcję usługowo-biurową. Powstanie tam m.in. restauracja, a także przestrzeń dla inkubatora przedsiębiorczości i biur coworkingowych.
- Budynek dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowym wyróżnikiem nowopowstałego obiektu, podnoszącym jego atrakcyjność wśród potencjalnych najemców jest zastosowanie udogodnień dla rowerzystów (stojaki na rowery, szatnia dla rowerzystów, natryski). Na terenie Łazienek Rzecznych działać będzie też będzie Poznański Klub Motorowodny Ligi Obrony Kraju, który już wcześniej prowadzili tam swoją działalność. Trwa finalizacja porozumienia w tej sprawie - informuje urząd miasta.