Reklama

Remont ulicy św. Marcin zmierza ku końcowi

fot. PIM
fot. PIM

Zakończyły się już wszystkie prace w zakresie przebudowy infrastruktury podziemnej, jak również te związane z budową torowiska i trakcji tramwajowej.

Prowadzone prace realizowane są w ramach Projektu Centrum, którego celem jest rewitalizacja ścisłego centrum miasta. Prace rozpoczęły się we wrześniu 2017 roku. 10 września na Święty Marcin wróciły tramwaje. Obecnie roboty budowlane skupione będą na wykonaniu nawierzchni jezdni oraz chodników. Montowane są także oprawy oświetleniowe. Sukcesywnie pojawia się też nowa zieleń, której ma być w tym miejscu więcej niż przed rozpoczęciem budowy.

Przebudowa ul. Św. Marcin jest etapem Programu Centrum, który jest największą inwestycją rewitalizacyjną prowadzoną obecnie w Poznaniu - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. W efekcie realizacji inwestycji śródmieście Poznania zyska zupełnie nową jakość, lepszy wygląd i będzie przez to bardziej przyjazne mieszkańcom i turystom. Przestrzeń zostanie uporządkowana, a ruch samochodowy uspokojony. Pojawią się: nowa trasa tramwajowa, nowe drogi rowerowe z enklawami zieleni, a równe i szerokie chodniki zachęcać będą do spacerowania ulicami miasta i spędzania czasu w centrum. Jesteśmy przekonani, że w odnowionych przestrzeniach pojawią się nowe usługi, a śródmieście będzie tętnić jeszcze większym życiem - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro