Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
13 7
Reklama

Cegielski zmodernizuje kolejne wagony PKP Intercity

j
sobota, 6.10.2018 r.
godz. 12.30
j | sobota, 6.10.2018 r., godz. 12.30
Cegielski zmodernizuje kolejne wagony PKP Intercity
fot. PKP Intercity

Umowa na modernizację 60 wagonów, którą podpisano w listopadzie 2017 r. została rozszerzona.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
13°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

PKP Intercity zamawia kolejne 30 zmodernizowanych wagonów. Łączna wartość kontraktu wynosi 410 mln zł brutto. Zmodernizowane wagony wkrótce będą jeździć jako wagony przedziałowe drugiej klasy. Konsekwentnie realizujemy założenia strategii taborowej. Nasze inwestycje mają na celu zapewnienie pasażerom coraz wyższego komfortu podróżowania. Każda kolejna zawarta umowa przybliża nas do tego celu. Decyzja o skorzystaniu z prawa opcji na kolejne 30 wagonów z pewnością przyczyni się do realizacji celu, którym sobie stawiamy, czyli najwyższej jakości świadczonych usług. Podróżni jeszcze w tym roku będą mieli okazję doświadczyć pierwszych efektów modernizacji wagonów, które wykonują dla nas polski producent H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych w Poznaniu – mówi Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

W zmodernizowanych wagonach pasażerowie skorzystają między innymi z wygodnych foteli, klimatyzacji, gniazdek elektrycznych, elektronicznego systemu informacji pasażerskiej oraz toalet z zamkniętym obiegiem. Współpraca PKP Intercity i Fabryki Pojazdów Szynowych H. Cegielskiego pokazuje, że rynek przejazdów kolejowych rozwija się dynamicznie. Aby spełnić coraz wyższe wymagania pasażerów przewoźnicy muszą inwestować w tabor, a to daje zamówienia takim firmom jak FPS. Obecnie portfel zamówień spółki to około miliarda złotych. Dla ARP, jako właściciela FPS, to dobra informacja. Oznacza to, że prowadzona przez nas polityka wobec firm z Grupy Kapitałowej ARP jest skuteczna, a spółki Skarbu Państwa potrafią wytwarzać produkty technologiczne najwyższej jakości – powiedział Andrzej Kensbok, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Od momentu podpisania umowy FPS H. Cegielski ma 30 miesięcy na zmodernizowanie wszystkich 90 wagonów. Pierwsze z nich mają trafić do PKP Intercity jeszcze w tym roku. Bardzo nas cieszy to, że PKP Intercity postanowiło skorzystać z prawa opcji i zmodernizować więcej wagonów. To bardzo dobra wiadomość dla naszej Spółki, ale przede wszystkim dla pasażerów, którzy będą mogli podróżować w komfortowych warunkach, korzystając z licznych udogodnień – podkreśla Hubert Stępniewicz, prezes H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych.

Zmodernizowane wagony będą wykorzystywane do obsługi połączeń w całej Polsce. Modernizacja realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, projekt „Kolej na dobre połączenia – unowocześnienie wagonów i lokomotyw dla PKP Intercity S.A.”. jeden ze zmodernizowanych wagonów został zaprezentowany podczas targów InnoTrans, które odbyły się w Berlinie w dniach 18-21 września.

Reklama