Ivan Djurdjević: brakowało nam koncentracji

fot. Paweł Rosolski

Trener Ivan Djurdjević nie był zadowolony z wyniku osiągniętego w Zabrzu.

Lech Poznań zremisował z Górnikiem 2:2. Rezultat mógł być gorszy, bo po pięknym golu Szymona Żurkowskiego gospodarze prowadzili 2:0.
- Sporo emocji. Zaczęliśmy mecz bardzo słabo. Nie byliśmy skoncentrowani. Uczulam zawodników co mecz, że gra się od pierwszej do ostatniej minuty. Wiedzieliśmy, że Górnik będzie bardzo potrzebował punktów, bo dawno u siebie nie wygrał i ciążyła na nim presja - komentował trener Djurdjević.
- Zaczęliśmy grać dopiero około 20 minuty, to za późno. Mieliśmy kilka dogodnych sytuacji w ataku, ale koncentracji brakowało również pod bramką rywala. Wiele niecelnych strzałów wynikało z braku koncentracji - kontynuował.

- W drugiej połowie chcieliśmy ruszyć do odrabiania strat. W przerwie mówiłem, że nie wygramy meczu spacerując. Po 2:0 zmieniliśmy system, chcieliśmy zaryzykować. Szybko padła bramka na 2:1, zespół odzyskał wiarę i było dużo okazji. W ostatnich minutach mogliśmy wygrać, ale mogliśmy też przegrać. Wywozimy punkt. Z przebiegu meczu można go przyjąć z zadowoleniem, ale ja nie jestem zadowolony, bo musimy grać od początku do końca - przyznał Serb.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
32.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro