Reklama
Reklama

Prace na A2 się przeciągają, a kierowcy szukają różnych sposobów, by ominąć powstający na autostradzie zator

fot. czytelnik

Autostrada Wielkopolska do 12 października przedłużyła termin zakończenia prac na odcinku pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód.

Remont nawierzchni poznańskiego odcinka autostrady trwa od początku września. Od tego czasu wyremontowano już 5-kilometrowy odcinek w trasy kierunku Świecka. Jednak nie udało się ustrzec opóźnień, spowodowanych głównie warunkami pogodowymi. Prace na tym odcinku miały zakończyć się 5 października, natomiast potrwają najprawdopodobniej do 8 października. We wtorek 2 października rozpoczął się za to remont kolejnego, tym razem 3-kilometrowego odcinka. Taka sytuacja przekłada się na zamknięcie dla ruchu jednej nitki autostrady na długości aż 8 km.

- Prace na miejskim odcinku autostrady A2 powodują większy ruchu pojazdów i zmniejszenie przepustowości na znacznym obszarze miasta, w tym w rejonie centrum i przepraw mostowych - przekonują miejscy urzędnicy na łamach oficjalnego portalu Poznan.pl, sugerując, że to właśnie przeciągający się remont A2 jest głównym sprawcą korków w mieście. Tymczasem, miasto rozpoczynając remont Mostu Lecha zachęcało do objazdu przez autostradę, której remont był zaplanowany wcześniej, a przeciągnął się zaledwie od dwa dni.

Faktem jest, że kierowcy imają się różnych sposobów, by wydostać się z korków na A2. Widać to na załączonej fotografii, którą przesłał nam nasz czytelnik.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania
14℃
8℃
Poziom opadów:
4 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
4.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro