Reklama
Reklama

W starym dworcu ma powstać biurowiec z hotelem. Zarząd PKP wydał decyzję o zgodzie na realizację inwestycji

fot. Piotr Knach

Na stronie internetowej PKP pojawiło się oświadczenie sporo mówiące o przyszłości budynku starego dworca.

- Zarząd PKP S.A. podjął decyzję o wyrażeniu zgody kierunkowej na realizację projektu deweloperskiego o funkcji hotelowo - biurowej na nieruchomości zlokalizowanej w Poznaniu przy ulicy Dworcowej 1 - czytamy w oświadczeniu na stronie pkp.pl. Jednocześnie budynek ma zachować funkcję dworca i ma zostać z taką myślą przebudowany.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Wyłonieniem partnera inwestycyjnego zająć się ma firma Xcity Investment sp. z o.o. w postępowaniu przeprowadzonym w trybie i na zasadach obowiązujących w PKP S.A. Ta sama firma, w porozumieniu z PKP S.A. będzie realizowała projekt budowy dworca, dla którego również ma się znaleźć miejsce w budynku starego dworca.

Koordynacja projektu biurowo-hotelowego powierzona została Dyrektorowi Biura Projektów Deweloperskich i Mieszkaniowych w PKP S.A. Centrali.

Wczoraj podaliśmy informacja, że Jacek Jaśkowiak wystąpił do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju o komunalizację całego terenu dworca PKP przez miasto. Wedle prezydenta Poznania, PKP nie wywiązywało się ze swoich deklaracji w sprawie funkcjonalności obecnego dworca, i traci na tym wizerunek Poznania. Pisaliśmy o tym tutaj. W obecnym układzie politycznym szanse na komunalizację były od początku małe,a po decyzji PKP o budowie biurowca w tym miejscu, są praktycznie zerowe.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
5℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
44.76 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro