Reklama
Reklama

Wkrótce rozpocznie się przebudowa tymczasowego przystanku Most Teatralny

fot. czytelnik

W połowie października rozpocznie się przebudowa tymczasowego przystanku Most Teatralny. Zgodnie z zapowiedziami prace wykonają pracownicy MPK.

Początkowo zakładano, że dolny przystanek Most Teatralny będzie działał do czasu oddania do użytku przystanku pod rondem Kaponiera. Szybko okazało się jednak, że poznaniacy chcą korzystać z obu przystanków, a w związku z tym jesienią 2016 roku ogłoszono, że przystanek Most Teatralny pozostanie, ale zostanie przebudowany.

To okazało się trudne, bo pomimo ogłaszania kolejnych przetargów nie udało się wyłonić wykonawcy. Ostatecznie w sierpniu poinformowano, że MPK wykona przebudowę własnymi siłami. W ramach inwestycji powstaną nowe perony oraz winda. Teraz wiadomo już, że prace rozpoczną się 15 października.

W czasie prowadzonych prac przystanek będzie wyłączony z użytku. Oznacza, że tramwaje jadące do dworca zachodniego zatrzymają się dopiero na Rondzie Kaponiera. W sierpniu zastępca prezydenta Maciej Wudarski zapowiadał, że prace będą wykonane do końca bieżącego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
10.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro