Reklama

Budowa linii kolejowej Poznań-Wrocław: zaległości wobec podwykonawców sięgają 10 mln zł

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK

Spór pomiędzy PKP PLK, a włoską firmą budowlaną, która zerwała umowę i zaprzestała dalszej budowy niepokoi wynajętych przez Astaldi podwykonawców.

Jak informowaliśmy w środę rano, włoska firma Astaldi w ubiegłym tygodniu poinformowała o zerwaniu kontraktu na przebudowę linii numer 7 Lublin-Dęblin oraz E59 na odcinku Leszno-granica województwa. Zrobiła to jednostronnie i zdaniem PKP PLK - nie ma podstaw do przerwania prac. Problem w tym, że na lodzie zostały polskie firmy podwykonawcze. Atmosfera wśród budowlańców jest bardzo wzburzona, przedstawiciele rządu i PKP PLK negocjują z podwykonawcami wyjście z tej kryzysowej sytuacji.

Jak podaje Forsal.pl, pierwsze wypłaty zaległości dla podwykonawców pracujących dla Astaldi na kontrakcie kolejowym Warszawa - Lublin rozpoczną się w czwartek. Chodzi o 15 mln zł. Jeśli chodzi o trasę Poznań-Wrocław, zaległości osiągnęły pułap 10 mln zł. Członek zarządu PKP PLK, Arnold Brensch twierdzi, że z tej sumy 3 mln zł dla podwykonawców zostało już wypłacone.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Odnotowano pierwszy upał w tym roku w Polsce. Pod Poznaniem
27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro