Reklama
Reklama

Szpital Kliniczny na Grunwaldzie zostanie rozbudowany! UM doszedł do porozumienia z mieszkańcami

fot. czsk.edu.pl
fot. czsk.edu.pl

Mieszkańcy, wsparci przez lokalnych społeczników, wstępnie porozumieli się w sprawie przyszłości terenów przy Grunwaldzkiej.

Uniwersytet Medyczny planuje wybudowanie w najbliższych latach nowego szpitala na tyłach istniejącego już Szpitala Klinicznego przy ul. Przybyszewskiego. Projekt ostatnimi czasy utkwił w martwym punkcie, ponieważ jego założenia nie podobały się mieszkańcom Grunwaldu. Teraz reprezentujące ich organizacje - czyli Stowarzyszenie imienia Jana Ostroroga i Stowarzyszenie Zielony Grunwald - podpisały porozumienie z Uniwersytetem Medycznym.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Kością niezgody był miejscowy plan zagospodarowania terenu, który uwzględniał niewłaściwy - zdaniem mieszkańców - stosunek zieleni do zabudowy. Problem stanowił też zwiększenie szacowanego ruchu samochodowego i ilość planowanych miejsc parkingowych. Dzięki negocjacjom, społecznikom udało się uzyskać zapewnienie, że teren nowego szpitala ma zostać otoczony 30-metrowym pasem zieleni, a wjazd do CZSK ma być wydzielony w taki sposób, by nie generować większych korków w jego okolicy. W planach jest także utworzenie podziemnego parkingu.

Mimo podpisania stosownych dokumentów, przed obiema stronami jest jeszcze wiele pracy nad dostosowaniem miejscowego planu zagospodarowania terenu do potrzeb nowego szpitala i mieszkańców Grunwaldu. Pierwszy etap powstawania nowego szpitala, czyli budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, ma zakończyć się w 2021. Uczelnia ma już środki na ten cel.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro