Reklama
Reklama

Kilkadziesiąt osób przemaszerowało przez Poznań domagając się legalnej aborcji

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Wydarzenie reklamowane hasłem "Legalna, Bezpieczna Aborcja - Teraz" zostało zorganizowane z okazji drugiej rocznicy "Czarnego Protestu".

Środowy marsz nie może się w żaden sposób równać z wydarzeniem sprzed dwóch lat. W 2016 r. brało w nim udział tysiące kobiet, w tym roku w marszu poszło zaledwie około 50. Różnica polegała na tym, że słynny "Czarny Protest" był wyrazem sprzeciwu wobec zakusom parlamentarzystów do dalszego procedowania ustawy zaostrzającej aborcję, tegoroczny zebrał za to zwolenniczki wprowadzenia całkowicie legalnej aborcji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Stajemy wspólnie w walce o legalną, bezpieczną, w pełni dostępną, także ekonomicznie, aborcję na całym świecie, szczególnie w tych krajach, w których prawo traktuje nas, kobiety przedmiotowo - informowali organizatorzy akcji. Na facebookowym wydarzeniu udało się im zachęcić do udziału 115 osób, jednak w rzeczywistości przyszło co najwyżej 2 razy mniej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.67 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro