Reklama

W Warszawie trwa Polska Wystawa Gospodarcza inspirowana poznańską PeWuKą. Jest też instalacja jej poświęcona

fot. Piotr Koźniewski @ FB
fot. Piotr Koźniewski @ FB

Tegoroczna odsłona PWG to multimedialna ekspozycja z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości i zapowiedź przyszłorocznej, właściwej wystawy.

Polska Wystawa Gospodarcza powstała z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jej zamysł polega na tym, by w nowoczesny, zaadresowany do szerokiego grona odbiorców sposób, opowiedzieć o historii ostatniego 100-lecia polskiej gospodarki oraz przedstawić sukcesy polskiej myśli technicznej i technologicznej.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Tegoroczna część wystawy umiejscowiona została w Warszawie na pl. Piłsudskiego, w specjalnie utworzonym w tym celu salonie wystawienniczym. W ramach ekspozycji szansę prezentacji otrzymało 25 wybranych polskich firm, które od ponad stu lat z sukcesem wpisują się w krajobraz gospodarczy Polski. Multimedialną instalację poświęconą zorganizowanej w Poznaniu w 1929 r. Powszechnej Wystawie Krajowej przygotował poznański start-up 3R Studio Mobile. Ekspozycja na pl. Piłsudskiego ma być otwarta do 28 października.

Tegoroczna odsłona PWG to jednak zaledwie zajawka tej właściwej, przyszłorocznej wystawy, która odbędzie się w okolicach dziewięćdziesiątej rocznicy PeWuKi. W 2019 r. PWG zlokalizowana ma być na błoniach przy Stadionie Narodowym, gdzie ma stanąć 6 pawilonów sferycznych oraz wystawa plenerowa.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
36.31 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro