Reklama

Jest prawomocny wyrok dla instruktora krav magi, który odmówił pracy z grupą LGBT

fot. Grzegorz Pożarski/archiwum
fot. Grzegorz Pożarski/archiwum

Poznański sąd okręgowy utrzymał w mocy wcześniejsze postanowienie sądu rejonowego, i uznał, że czyn ma znamiona homofobicznego.

- Instruktor krav magi nie miał prawa odmówić zajęć z osobami LGBT - orzekł sąd okręgowy, potwierdzając wcześniejsze rozporządzenie sądu rejonowego. Przypomnijmy, że pół roku temu uznano, że Robert Kazimierczak popełnił wykroczenie polegające na odmowie wykonywania usług.

Instruktor miał poprowadzić warsztaty samoobrony dla osób LGBT. W pierwszym momencie się zgodził, jednak po kilku dniach przysłał pomysłodawczyni tego projektu decyzję odmowną. Kazimierczak zasłaniał się sytuacją niezależną od siebie, jednak po chwili przyznał, że nie może brać udziału w czymś, pod czym by się nie podpisał.

Od wyroku pierwszej instancji odwołała się prokuratura, która domagała się uniewinnienia instruktora. Ani jej, ani jemu nie udało się jednak przekonać sądu, że wystąpił jakiś inny powód do odwołania zajęć, niż mający znamiona homofobicznego. Sąd, mimo wydania skazującego wyroku, odstąpił od nałożenia kary na instruktora Kazimierczaka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro