Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
16 4
Reklama

Jest prawomocny wyrok dla instruktora krav magi, który odmówił pracy z grupą LGBT

sw
środa, 3.10.2018 r.
godz. 16.55
sw | środa, 3.10.2018 r., godz. 16.55
Jest prawomocny wyrok dla instruktora krav magi, który odmówił pracy z grupą LGBT
fot. Grzegorz Pożarski/archiwum

Poznański sąd okręgowy utrzymał w mocy wcześniejsze postanowienie sądu rejonowego, i uznał, że czyn ma znamiona homofobicznego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
16°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Instruktor krav magi nie miał prawa odmówić zajęć z osobami LGBT - orzekł sąd okręgowy, potwierdzając wcześniejsze rozporządzenie sądu rejonowego. Przypomnijmy, że pół roku temu uznano, że Robert Kazimierczak popełnił wykroczenie polegające na odmowie wykonywania usług.

Instruktor miał poprowadzić warsztaty samoobrony dla osób LGBT. W pierwszym momencie się zgodził, jednak po kilku dniach przysłał pomysłodawczyni tego projektu decyzję odmowną. Kazimierczak zasłaniał się sytuacją niezależną od siebie, jednak po chwili przyznał, że nie może brać udziału w czymś, pod czym by się nie podpisał.

Od wyroku pierwszej instancji odwołała się prokuratura,  która domagała się uniewinnienia instruktora. Ani jej, ani jemu nie udało się jednak przekonać sądu, że wystąpił jakiś inny powód do odwołania zajęć, niż mający znamiona homofobicznego. Sąd, mimo wydania skazującego wyroku, odstąpił od nałożenia kary na instruktora Kazimierczaka.

Reklama