Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Bezdomni uwięzieni w pustostanie: zamurowano drzwi, którymi weszli

sw
środa, 3.10.2018 r.
godz. 15.48
sw | środa, 3.10.2018 r., godz. 15.48
Bezdomni uwięzieni w pustostanie: zamurowano drzwi, którymi weszli
fot. Kalisz 112 @ FB

W nocy ze środy na czwartek właściciel kamienicy zablokował jedyne wyjście z budynku, prawdopodobnie nie zdając sobie sprawy, że w środku są ludzie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Od samego rana przechodnie na ul. Ogrodowej w Kaliszu słyszeli dobiegające z pustostanu wołanie o pomoc. Zdecydowali się więc wezwać strażaków. - Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania wpłynęło w środę, 3 października o godzinie 7.37. Z przekazanych przez dyżurnego kaliskiej policji informacji wynikało, że w pustostanie przy ul. Ogrodowej 23 znajdują się dwie osoby, które nie mogą wydostać się na zewnątrz. Po dojeździe na miejsce dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 okazało się, że otwory okienne i drzwi wejściowe do budynku zostały zamurowane - mówi portalowi Kalisz24 INFO asp. Szymon Zieliński z KM Państwowej Straży Pożarnej  w Kaliszu.

Ostatecznie ratownikom udało się wydostać dwóch mężczyzn uwięzionych w kamienicy przez okno, za pomocą strażackiej drabiny. Według relacji rzecznika kaliskiej straży pożarnej nie wymagali oni pomocy medycznej.

Reklama