Reklama
Reklama

Przez Poznań przejdą zwolennicy legalnej aborcji

fot. fot. Mateusz Paulus

W środę przez Poznań przejdzie marsz zwolenników legalnego przerywania ciąży.

O 17:00 na placu Mickiewicza rozpocznie się wydarzenie "Legalna, Bezpieczna Aborcja - Teraz !". Jego uczestnicy chcą w ten sposób zaakcentować 2. rocznicę pierwszego "Czarnego marszu". - 3 października 2016 roku, tysiące kobiet i mężczyzn wyszły/wyszli na ulice w całej Polsce - by zaprotestować przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. W kwestii praw i dostępu do usług medycznych, w Polsce od tamtego "Czarnego poniedziałku" niewiele się zmieniło - informują organizatorzy.

- Stajemy wspólnie w walce o legalną, bezpieczną, w pełni dostępną (także ekonomicznie) aborcję na całym świecie, szczególnie w tych krajach, w których prawo traktuje nas -kobiety przedmiotowo My już nie prosimy! Żądamy właściwej, zgodnej z nauką - edukacji seksualnej, pełnego dostępu do antykoncepcji oraz legalnej, bezpiecznej aborcji, bez strachu, bez brania kredytów na zabieg, bez potrzeby zabiegania o "znajomości". Żądamy prawa do samostanowienia o naszych ciałach, respektowania naszych wyborów, ochrony naszego zdrowia - dodają.

Marsz, który zakończy się na placu Wolności, ma też być wyrazem solidarności z kobietami, którym postawiono zarzuty po pierwszym "czarnym poniedziałku".

Na Facebooku udział w przemarszu zadeklarowało 115 osób. Uczestnicy mają poruszać się chodnikiem, zgodnie z zasadami ruchu drogowego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro