Reklama

Czy to koniec zielonych autobusów miejskich? ZTM rozważa pomalowanie wszystkich na szaro

ilustracja miejskich autobusów w Olsztynie, w barwach podobnych do rozważanej właśnie koncepcji | fot. ZDZiT/UM Olsztyn
ilustracja miejskich autobusów w Olsztynie, w barwach podobnych do rozważanej właśnie koncepcji | fot. ZDZiT/UM Olsztyn

Zbyszko Górny, miejski radny z PiS zdradził na swoim facebookowy koncie, że miejskie władze zastanawiają się nad przemalowaniem autobusów na szaro.

Od dłuższego już czasu, podróżujący po powiecie transportem publicznym mogą korzystać z jednego biletu, niezależnie od tego, czy jeżdżą autobusami poznańskiego MPK, czy którejś z podpoznańskich gmin. Pasażerowie mają jednak prawo być zdezorientowani, wszak raz autobusy są zielono-żółte, innym razem czerwone, czy biało-niebieskie.

Okazuje się, że ZTM rozważa ujednolicenie barw autobusów zintegrowanej komunikacji w aglomeracji. Według omawianej właśnie koncepcji, jak informuje Górrny, wszystkie pojazdy miałyby zostać pomalowane na szaro. Miałyby one różnić się wyłącznie wąskimi paskami umieszczonymi wzdłuż karoserii.

- Ujednolicone barwy ułatwiłyby korzystanie z usług wszystkich przewoźników w ramach tak zwanej zintegrowanej komunikacji. Obecnie trwają konsultacje z gminami i innymi podmiotami - pisze Górny w jednym z komentarzy pod swoim postem.

Jak to przeważnie bywa w kwestiach estetycznych, pomysł spotyka się z całą gamą reakcji. Nie brakuje głosów, że to najwyższy czas na rozstanie się z "wielkanocnymi pisankami rodem z lat "90", jednak więcej jest tych, opowiadających się za zachowaniem dotychczasowych barw.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro