Reklama
Reklama

Remonty chodników za prawie milion złotych. Pieniądze pochodzą ze Strefy Płatnego Parkowania

fot. ZDM
fot. ZDM

Zarząd Dróg Miejskich szykuje się do kolejnych remontów chodników.

Pierwsza inwestycja to prace przy ul. Szyperskiej, na odcinku od ul. Garbary do ul. Estkowskiego. - Zakres inwestycji obejmuje demontaż istniejących granitowych płyt i zastąpienie ich nowymi, wykonanymi z tego samego materiału. Wykorzystana zostanie również kostka granitowa znajdująca się w zasobach ZDM. Wyremontowany w ten sposób zostanie chodnik po zachodniej stronie ul. Szyperskiej od skrzyżowania z ul. Garbary do wysokości Szkoły Podstawowej nr 40 (zakończenie ul. Szyperskiej bez wyjazdu na ul. Estkowskiego) - informuje ZDM.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Prace ruszą we wtorek, 2 października i pochłoną ok. 550 tysięcy złotych. Pieniądze w całości pochodzą ze środków uzyskanych w ramach Strefy Płatnego Parkowania.

Z tego samego źródła sfinansowany zostanie remont chodnika przy ul. Kassyusza, pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Galla Anonima i Szamarzewskiego. W tym przypadku koszt prac to ok. 430 tys. zł.

Na szyperskiej prace mają potrwać do połowy listopada, natomiast na Kassyusza do końca wspomnianego miesiąca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro