Reklama

Unikatowa butelka whisky wystawiona na sprzedaż. Może zostać sprzedana za milion euro

fot. Bonhams
fot. Bonhams

Za kilka dni w londyńskim domu aukcyjnym Bonhams odbędzie się licytacja jednej z dwunastu butelek Macallan 1926. Szacuje się, że zainteresowany kupnem będzie musiał wyłożyć milion euro.

Historia sprzedawanej whisky sięga 1926 roku. Wówczas alkohol został wyprodukowany i trafił do drewnianej beczki. W niej whisky dojrzewała do 1986 roku, kiedy podjęto decyzję o butelkowaniu. Cała partia liczyła zaledwie dwanaście butelek. Na londyńską aukcję trafiła butelka oznaczona numerem 5, a organizatorzy spodziewają się, że zostanie ona sprzedana za kwotę nawet miliona euro.

Choć jest to ekskluzywny trunek, to już druga butelka, która w tym roku trafiła na sprzedaż. W maju 2018 roku butelka z numerem 2 została sprzedana na licytacji w Hong Kongu za 8,6 mln tamtejszych dolarów czyli nieco ponad 900 tysięcy euro.

Wartość butelki podnosi też jej etykieta. Została ona zaprojektowana i podpisana przez włoskiego artystę Valerio Adamiego, który inspiruje się stylem pop-art. Aukcja odbędzie się już za 3 dni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
36.95 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro