Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 3
Reklama

Prezydent Jaśkowiak odpowiada na krytykę prezesa PiS. „Naziści mówili o podludziach, a Kaczyński mówi o gorszym sorcie”

j
sobota, 29.09.2018 r.
godz. 16.33
j | sobota, 29.09.2018 r., godz. 16.33
Prezydent Jaśkowiak odpowiada na krytykę prezesa PiS. „Naziści mówili o podludziach, a Kaczyński mówi o gorszym sorcie”
fot. Maciej Kopiński / archiwum

W piątek w Poznaniu odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości, na której obecni byli najważniejsi politycy tej partii. Podczas spotkania prezes PiS Jarosław Kaczyński skrytykował urzędującego prezydenta, za "uprawianie krucjaty ideologicznej za publiczne pieniądze".

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Podczas konwencji wyborczej na Międzynarodowych Targach Poznańskich przemawiał między innymi premier Mateusz Morawiecki oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który skrytykował urzędującego prezydenta, za "uprawianie krucjaty ideologicznej za publiczne pieniądze".

Krucjata ideologiczna to nie jest zadanie samorządu poznańskiego, ani żadnego innego – mówił Jarosław Kaczyński. Żyjemy w wolnym kraju, jak ktoś chce prowadzić krucjatę ideologiczną to niech się organizuje, niech zbiera środki. A ze środków publicznych, w publicznych instytucjach to jest niedopuszczalne. To szkodzi Poznaniowi – dodał.

Dziś do słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości odniósł się prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Te słowa brzmią dziwnie w ustach Jarosława Kaczyńskiego, bo to on podzielił Polaków. To on doprowadził do tej sytuacji, w której jego zwolennicy i on sam nazywają tych, którzy myślą inaczej, którzy mają inne poglądy, którzy chcieliby innej polityki – gorszym sortem – komentuje w rozmowie z WTK Jacek Jaśkowiak. To jest język podobny do tego, którego używali naziści i komuniści. Bo naziści mówili o podludziach, a Kaczyński mówi o gorszym sorcie – dodaje. On podzielił Polaków, on nie toleruje tej różnorodności, którą widzimy w Poznaniu – tłumaczy prezydent Poznania. My sfinansujemy i imprezy, które są organizowane przez osoby o poglądach lewicowych, ale też tych konserwatywnych. W Poznaniu jest miejsce dla wszystkich – kończy.

Reklama