Reklama

Adam Michnik w CK Zamek: "To największy kryzys demokracji od 1945 r."

fot. wikipedia
fot. wikipedia

W czasie, gdy w Sali Ziemi odbywała się konwencja PiS, poznańscy sympatycy Adama Michnika spotkali się z nim w poznańskim Zamku.

Okazją do do występu przed poznańską publicznością było wydanie książki "Lec. XX wiek" Wiktora Szenderowicza. Oprócz omawiania twórczości Stanisława Leca, redaktor naczelny Gazety Wyborczej pokusił się także o komentarz do aktualnej sytuacji politycznej. Zdaniem byłego "komandosa" świat przeżywa teraz z największy kryzys demokracji od czasów zakończenia II wojny światowej.

- Do tej pory demokracja miała kryzysy lokalne, ale teraz pierwszy raz od demokracji odchodzą państwa od tak dawna demokratyczne, jak USA z Trumpem czy Włochy - czytamy w Wyborczej, której dziennikarze byli obecni na spotkaniu ze swoim szefem. - W całej Europie uaktywniają się rozmaite ruchy separatystyczne - dodaje redaktor.

Adam Michnik uważa, że zaistniałej sytuacji nie wolno bagatelizować: - Jedno wiem: nie należy uspokajać się stwierdzeniem, że nic strasznego się nie dzieje. Dzieje się: i w Polsce, i na świecie. Orban chce zmienić Unię w międzynarodówkę populistów i polityka Trumpa w tym pomaga - twierdzi główny ideolog III RP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
27℃
18℃
Poziom opadów:
7.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
20.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro