Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 0
Reklama

Premier w Poznaniu: „Tadeusz Zysk zrobi z Poznania perłę Europy”

sw
piątek, 28.09.2018 r.
godz. 20.10
sw | piątek, 28.09.2018 r., godz. 20.10
Premier w Poznaniu: „Tadeusz Zysk zrobi z Poznania perłę Europy”
fot. Prawo i Sprawiedliwość @ TT

W Poznaniu na konwencji wyborczej PiS przemawiali m.in. premier Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński i kandydat na prezydenta miasta Tadeusz Zysk.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
13°C 1031 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Sala Ziemi na MTP wypełniła się do ostatniego miejsca. Tysiąc osób słuchało otwierającego konwencję przemówienia Jarosława Kaczyńskiego. W wystąpieniu prezesa PiS sporo było historycznych akcentów. Kaczyński podkreślał m.in., że „ta ziemia przez stulecia była fundamentem finansowym polskiego państwa” oraz, że „tutaj powstania zwyciężały”. Podkreślił także, że: „w dwudziestoleciu międzywojennym dominowała tutaj prawica, specyficzna i charakterystyczna dla ówczesnych czasów”. Na koniec przewodniczący Zjednoczonej Prawicy pytał, kto po 1989 r. te patriotyczne i gospodarcze tradycje w Poznaniu kontynuuje. Dodał też, że Polska jest wolnym krajem i „jak ktoś chce prowadzić krucjatę ideologiczną, to niech się organizuje, ale dlaczego z publicznych środków"?


Po wystąpieniu prezesa nastąpiło przemówienie dr. Tadeusza Zyska. Kandydat na prezydenta miasta wspominał sytuacje, które miały miejsce kiedyś w Poznaniu, a których nikt by się nie spodziewał - nawiązując tym samym do swoich szans w nadchodzących wyborach. - Poznań potrzebuje dobrego gospodarza, który ma odwagę wyznaczać wizje, który potrafi zadbać o miasto - powiedział Zysk.

Premier Mateusz Morawiecki zapewniał, że dzięki Tadeuszowi Zyskowi Poznań może się stać perłą Europy. - Poznań powinien być jednym z 25 najbardziej rozwiniętych miast Europy a nawet świata! I jest to możliwe z rządami Tadeusza Zyska. Rząd będzie brał czynny udział w rozwoju Poznania - przekonywał Prezes Rady Ministrów. Szef rządu powiedział też, że są dwa pomysły na politykę w Polsce. Jeden z nich, zdaniem Morawieckiego, nazywa się „antypis”, a drugi Polska.

 

Reklama