Reklama
Reklama

Ks. Wachowiak: Większym od filmu "Kler" zagrożeniem dla Kościoła jest codzienna niedbałosć o własną wiarę

fot. Bartosz Mrozowski / Materiały Prasowe

Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi poznański ksiądz nie przyłącza się do krytyków wychodzącego w piątek na ekrany kin filmu Wojciecha Smarzowskiego.

- Większe zagrożenie dla przyszłości Kościoła nie stanowi jednosezonowy film, ale codzienna niedbałość o własną wiarę, szacunek do sakramentów i duchowy wzrost - napisał na Twitterze ks. Daniel Wachowiak. Pod postem duszpasterza rozgorzała dyskusja, podczas której padły bardzo spolaryzowane głosy. Część z komentujących przyznaje rację Wachowiakowi, inni jego wypowiedź potraktowali, jako okazję do wytknięcia mu "grzechów kościoła", m.in. pedofilii. Pojawiły się również komentarze zwracające uwagę na niezbyt udaną konstrukcję gramatyczną wypowiedzi Wachowiaka.

Prócz wspominanego wpisu, duchowny udostępnił także ocenę jednego z krytyków, Łukasza Adamskiego, który przyznaje, że nowy film Smarzowskiego nie oburzył go jako katolika. Tak wyważona aktywność ks. Wachowiaka jest swoistym novum w stosunku do wcześniejszych jego wypowiedzi, które przedostawały się do debaty publicznej - m.in. tych zwiastujących nadejście Sodomy, w przypadku powtórnego zwycięstwa Jacka Jaśkowiaka w wyborach na prezydenta Poznania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
19℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro