Reklama

Sondaż: Jacek Jaśkowiak z dużą przewagą, ale nie zapewniającą mu zwycięstwa w pierwszej rundzie

Głos Wielkopolski opublikował sondaż preferencji wyborczych poznaniaków, według którego nowego prezydenta miasta poznamy dopiero w drugiej turze.

Badanie zamieszczone w poznańskim dzienniku zostało przeprowadzone przez Ośrodek Dobra Opinia. Według jego wyników, urzędujący prezydent może liczyć na 42,5% poparcia, co daje mu dużą przewagę nad resztą kandydatów, ale - wbrew temu, co mówił niedawny sondaż Dla Rzeczpospolitej - nie zapewnia zwycięstwa w pierwszej rundzie. Drugą pozycje w wyścigu utrzymuje reprezentujący Zjednoczoną Prawicę, Tadeusz Zysk - z wynikiem 25,1%.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Za plecami dwóch najpoważniejszych kandydatów znalazł się przedstawiciel porozumienia Lewicy i obecny zastępca prezydenta miasta, Tomasz Lewandowski, który może liczyć na 14,7% głosów poznaniaków. Na kolejnym miejscu plasuje się Jarosław Pucek z komitetu Dobro Miasta z poparciem 10,8%. Kandydatka Społecznej Koalicji Prawo do Miasta cieszy się zaufaniem 4,6% poznaniaków. Koniec stawki zamyka inny społecznik, przedstawiciel komitetu Poznań Od Nowa, Wojciech Bratkowski, który przekonał do siebie 2,3% ankietowanych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro