Reklama

W wypadku samochodowym zginął Jarosław Wilner, szef "Solidarności" w południowej Wielkopolsce

fot. NSZZ \"S\"
fot. NSZZ \"S\"

Do wypadku doszło przed piątkowym południem. Jak się okazuje, osobą zmarłą w wyniku był wielkopolski przywódca związkowy.

O zderzeniu samochodu osobowego z TIR-em, do którego doszło na DK 12 w miejscowości Kościelna Wieś, informowaliśmy w artykule Śmiertelny wypadek na DK 12. Jak podaje strona internetowa Tygodnika Solidarność, śmiertelną ofiarą w tym wypadku był Jarosław Wilner, wieloletni przewodniczący Zarządu Regionu Wielkopolska Południowa NSZZ "Solidarność".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Wilner był absolwentem poznańskiej Akademii Ekonomicznej. Do struktur "S" wstąpił w 1980 r. Działalność związkową zaczął w firmie, z którą był związany do teraz, czyli Fabryce Wyrobów Ażurowych Haft w Kaliszu - obecnie Fabryce Firanek i Koronek Haft SA, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego KZ i skąd był delegatem na WZD Regionu.

W czerwcu został ponownie wybrany na stanowisko szefa Zarządu Regionu "Solidarności" w Wielkopolsce południowej. Nieoficjalnie mówi się, że zginął w drodze na spotkanie z sanepidem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro