Reklama
Reklama

Burmistrz Obornik zrywa rozmowy z PKP. Miasto samodzielnie wybuduje nowy dworzec

fot. eoborniki.pl

W okolicy stacji Oborniki Wielkopolskie Miasto miał powstać nowoczesny węzeł przesiadkowy. Inwestycja była podzielona pomiędzy gminę, PKP PLK i PKP SA. Ze swoich zobowiązań nie wywiązała się ta ostatnia instytucja, a burmistrz postanowił zakończyć negocjacje z kolejarzami.

O sprawie pisze lokalny portal eoborniki. Gmina Oborniki wybudowała w rejonie dworca Oborniki Wielkopolskie Miasto nowy dworzec autobusowy, PKP PLK przy okazji remontu linii kolejowej do Piły położyło nowe tory i wydłużyło peron, a PKP SA miało wyburzyć istniejący dworzec i wybudować nową poczekalnię z toaletami i punktami usługowymi.

PKP SA jednak wycofało się z inwestycji. Gmina próbowała negocjować z kolejarzami, obiecała, że dołoży pieniądze do budowy planowanego budynku, ale i ta opcja została odrzucona. Ostatecznie burmistrz poinformował, że nie będzie prowadził kolejnych negocjacji -PKP nie jest zaineresowane współpracą z nami. Dlatego też podjęliśmy decyzję, iż to Gmina zbuduje poczekalnię z toaletami w całości z własnych środków, po czym przekaże ją w zarząd PKP - powiedział w rozmowie z lokalnym portalem Tomasz Szrama, burmistrz Obornik.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro