Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3
Reklama

Burmistrz Obornik zrywa rozmowy z PKP. Miasto samodzielnie wybuduje nowy dworzec

BS
czwartek, 27.09.2018 r.
godz. 18.30
BS | czwartek, 27.09.2018 r., godz. 18.30
Burmistrz Obornik zrywa rozmowy z PKP. Miasto samodzielnie wybuduje nowy dworzec
fot. eoborniki.pl

W okolicy stacji Oborniki Wielkopolskie Miasto miał powstać nowoczesny węzeł przesiadkowy. Inwestycja była podzielona pomiędzy gminę, PKP PLK i PKP SA. Ze swoich zobowiązań nie wywiązała się ta ostatnia instytucja, a burmistrz postanowił zakończyć negocjacje z kolejarzami.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1014 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O sprawie pisze lokalny portal eoborniki. Gmina Oborniki wybudowała w rejonie dworca Oborniki Wielkopolskie Miasto nowy dworzec autobusowy, PKP PLK przy okazji remontu linii kolejowej do Piły położyło nowe tory i wydłużyło peron, a PKP SA miało wyburzyć istniejący dworzec i wybudować nową poczekalnię z toaletami i punktami usługowymi. 

PKP SA jednak wycofało się z inwestycji. Gmina próbowała negocjować z kolejarzami, obiecała, że dołoży pieniądze do budowy planowanego budynku, ale i ta opcja została odrzucona. Ostatecznie burmistrz poinformował, że nie będzie prowadził kolejnych negocjacji - PKP nie jest zaineresowane współpracą z nami. Dlatego też podjęliśmy decyzję, iż to Gmina zbuduje poczekalnię z toaletami w całości z własnych środków, po czym przekaże ją w zarząd PKP - powiedział w rozmowie z lokalnym portalem Tomasz Szrama, burmistrz Obornik.

Reklama