Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama

Dziecko zatrzaśnięte w samochodzie. Musiała interweniować policja

BS
czwartek, 27.09.2018 r.
godz. 15.30
BS | czwartek, 27.09.2018 r., godz. 15.30
Dziecko zatrzaśnięte w samochodzie. Musiała interweniować policja

Kilka dni temu na jednym z parkingów w Wągrowcu doszło do zatrzaśnięcia dwuletniego dziecka w samochodzie. Na miejscu interweniowała policja.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1030 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do zdarzenia doszło 21 września, kiedy termometr wskazywał temperaturę około 30 stopni Celsjusza - Kobieta położyła torebkę wraz z kluczykami w przedniej części auta, a w samochodzie posadziła dziecko. Po załadowaniu zakupów i zatrzaśnięciu bagażnika okazało się, że drzwi mają zaryglowane zamki. Przez dłuższą chwilę próbowała poradzić sobie z sytuacją mówiąc do malca, aby wyciągnął kluczyki z torebki i nacisnął przycisk otwierający drzwi. Dziecko które dopiero w listopadzie będzie miało drugie urodziny, nie radziło sobie z zadaniem, dodatkowo drzwi z tyłu auta miały aktywną blokadę rodzicielską - informuje Dominik Zieliński z miejscowej policji.

Ostatecznie kobieta poprosiła o pomoc osoby postronne, a ci wykonali telefon na numer 112. Operator podjął decyzję o skierowaniu na miejsce policji - Matka była już wyraźnie zdenerwowana, a dziecko w poczuciu zagrożenia zaczęło płakać. Policjanci po ocenieniu sytuacji zdecydowali o uwolnieniu dziecka poprzez wybicie szyby w pojeździe. Po kilku minutach od zgłoszenia dziecko było już w ramionach swojej mamy - podsumowuje Zieliński.

Reklama