Reklama
Reklama

Turniej "Poczuj speedway - nie dopalacze" zakończy żużlowy sezon w Poznaniu

fot. Marek Surdyk
fot. Marek Surdyk

W najbliższą niedzielę oficjalnie zakończy się żużlowy sezon w Poznaniu.

Kibice Skorpionów już od kilku tygodni nie emocjonują się rozgrywkami ligowymi, ponieważ drużyna Iveston PSŻ nie zrealizowała celu jakim był awans do fazy play-off.
Władze klubu chcą jednak oficjalnie pożegnać się z fanami przed zimową przerwą, a przy okazji imprezy "Poczuj speedway - nie dopalacze" dołożyć swoją cegiełkę do edukacji młodzieży. Obecni na trybunach wolontariusze będą m.in. rozdawać ulotki informujące o szkodliwym wpływie używek.
Najważniejsza będzie jednak rywalizacja na torze. Zawodnicy zostaną podzieleni na dwa zespoły, które zmierzą się ze sobą w 15-biegowym meczu. Jego kształt będzie podobny do zwykłej rywalizacji ligowej, zostanie wprowadzonych kilka "usprawnień". To m.in. możliwość skorzystania z "Jokera" (jego dorobek będzie liczony podwójnie) przy 10-punktowej stracie czy podwójne naliczanie punktów zdobytych w biegach nominowanych.
Skład poszczególnych zespołów poznamy w dniu zawodów. Swój start w Poznaniu potwierdzili już m.in. Marcel Kajzer, David Bellego, Daniel Kaczmarek czy Robert Miśkowiak.

Impreza rozpocznie się o 13:45. Dzieci i młodzież do 18. roku życia, po okazaniu ważnej legitymacji, wejdą na stadion za darmo. W przedsprzedaży bilety kosztują 20 zł, w dniu zawodów 24 zł. Posiadacze karnetów na sezon 2018 zapłacą za wejściówki 15 zł, niezależnie od daty i sposobu zakupu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
16.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro