Reklama
Reklama

Sieć sklepów monopolowych podpisała umowę z InPostem. Sklepy będą otwarte w niedzielę

fot. mat. prasowe Al Capone
fot. mat. prasowe Al Capone

Żabka była pierwszą siecią handlową, która na szeroką skalę postanowiła wykorzystać przepisy pozwalające na otwarcie placówki pocztowej w niedzielę. Teraz ten sposób postanowiła wykorzystać sieć sklepów monopolowych Al.Capone.

Przypomnijmy, że po wprowadzeniu niedziel wolnych od handlu, właściciel sieci Żabka uznał, że sklepy działają jako placówki pocztowe, a te mogą być otwarte w niedziele - Sklepy Żabka rzeczywiście w większości stanowią placówki pocztowe w rozumieniu prawa ze względu na umowy zawierane z operatorem pocztowym już od 2012 roku. Umowy te są związane ze świadczeniem usług pocztowych, między innymi realizowanej we współpracy z Pocztą Polską - poinformowała wówczas sieć w komunikacie prasowym.

Przepychanki między organami kontroli a właścicielami sklepów trwają od kilku miesięcy, ale ostatnio zaczęły zapadać wyroki, w których sądy przyznają rację przedsiębiorcom. Teraz śladem Żabki postanowiła pójść sieć sklepów monopolowych Al Capone, która działa w południowo-wschodniej Polsce -Zanim pojawiła się ustawa o zakazie handlu w niedzielę poszukiwaliśmy usług, które mogłyby zdywersyfikować naszą ofertę. Podjęliśmy kroki w tym kierunku, ponieważ większość sklepów naszej sieci ma dogodne lokalizacje oraz godziny otwarcia dłuższe niż większość punktów usługowych - wyjaśniaw rozmowie z portalem Wiadomości Handlowe Sławomir Skowron, prezes zarządu Al Capone.

Prezes wyjaśnia, że podpisano umowę z firmą InPost. Dzięki niej w części sklepów powstały Punkty Obsługi Paczek, w których klienci będą mogli wysłać lub odebrać paczkę. Wiadomości Handlowe przypominają, że placówki pocztowe mogą pracować w niedzielę. Według prawa pocztowego placówką pocztową jest jednostka organizacyjna operatora pocztowego lub agenta pocztowego, w której można zawrzeć umowę o świadczenie usługi pocztowej lub która doręcza adresatom przesyłki pocztowe lub odebrać przesyłkę pocztową lub kwotę pieniężną określoną w przekazie pocztowym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro