Reklama
Reklama

Rozpoczyna się kolejna edycja Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Do rozdysponowania jest aż 20 mln złotych

zdj. ilustracyjne | fot. Piotr Sagalara
zdj. ilustracyjne | fot. Piotr Sagalara

Głosowanie w siódmej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się 27 września. Poznaniacy będą mogli wybierać spośród 259 propozycji.

Poznański Budżet Obywatelski z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku zgłoszono rekordową liczbę projektów - Wpłynęło 425 propozycji, blisko 100 więcej niż rok temu. Mamy także rekordową liczbę projektów, które znalazły się na liście do głosowanie. W tym roku mieszkańcy mogą wybierać spośród 259 propozycji, rok temu tych projektów było 160. Na liście znalazły się 55 projekty ogólnomiejskie i 204 rejonowe - mówi Patryk Pawełczak, p.o. dyrektora Gabinetu Prezydenta.

Po raz kolejny zwiększono też pulę środków przeznaczonych na PBO. W tym roku do rozdysponowania jest 20 milionów złotych. Na projekty ogólnomiejskie przeznaczone zostanie 6, a na rejonowe aż 14 mln złotych. Głosowanie rozpocznie się 27 września o północy i potrwa do 19 października. Głosować mogą wszyscy mieszkańca Poznania, a każdemu mieszkańcowi przysługują trzy głosy.

Głosowanie prowadzone będzie za pośrednictwem strony internetowej, ale możliwe jest też oddanie głosu w punktach stacjonarnych. Ich listę można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro