Reklama
Reklama

Rozpoczyna się kolejna edycja Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Do rozdysponowania jest aż 20 mln złotych

zdj. ilustracyjne | fot. Piotr Sagalara
zdj. ilustracyjne | fot. Piotr Sagalara

Głosowanie w siódmej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się 27 września. Poznaniacy będą mogli wybierać spośród 259 propozycji.

Poznański Budżet Obywatelski z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku zgłoszono rekordową liczbę projektów - Wpłynęło 425 propozycji, blisko 100 więcej niż rok temu. Mamy także rekordową liczbę projektów, które znalazły się na liście do głosowanie. W tym roku mieszkańcy mogą wybierać spośród 259 propozycji, rok temu tych projektów było 160. Na liście znalazły się 55 projekty ogólnomiejskie i 204 rejonowe - mówi Patryk Pawełczak, p.o. dyrektora Gabinetu Prezydenta.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Po raz kolejny zwiększono też pulę środków przeznaczonych na PBO. W tym roku do rozdysponowania jest 20 milionów złotych. Na projekty ogólnomiejskie przeznaczone zostanie 6, a na rejonowe aż 14 mln złotych. Głosowanie rozpocznie się 27 września o północy i potrwa do 19 października. Głosować mogą wszyscy mieszkańca Poznania, a każdemu mieszkańcowi przysługują trzy głosy.

Głosowanie prowadzone będzie za pośrednictwem strony internetowej, ale możliwe jest też oddanie głosu w punktach stacjonarnych. Ich listę można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
63.71 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro