Reklama

Nowe grupy objęte darmowymi i ulgowymi przejazdami komunikacją publiczną

Na wtorkowej sesji Rady Miasta podjęto decyzję o przyznaniu darmowych lub ulgowych przejazdów kolejnym grupom korzystającym z komunikacji publicznej.

Wprowadzone zmiany weszły w życie wraz z przyjęciem uchwały, a to oznacza, że od wtorku za darmo z bezpłatnych przejazdów na liniach organizowanych przez ZTM mogą korzystać osoby posiadające tytuł Zasłużonego Dawcy Przeszczepu oraz weterani i weterani poszkodowani. Dawcy przeszczepu powinni zgłosić się do punktu ZTM z dokumentem potwierdzającym nadanie tytułu w celu zapisania uprawnienia na karcie PEKA. Weterani korzystający z komunikacji powinni mieć przy sobie stosowną legitymację.

Dodatkowo rozszerzono prawo do przejazdów z ulgą 50%. Z ulgi będą mogli korzystać:

- absolwenci szkół średnich, nie będący mieszkańcami Miasta Poznania ani miejscowości będących uczestnikami porozumień międzygminnych do 30 września roku, w którym ukończyli naukę - na podstawie ważnej legitymacji szkolnej;

- Uczniowie i studenci szkół zagranicznych do ukończenia 26 roku życia - na podstawie imiennej karty ISIC (International Student Identity Card)

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro