Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 0
Reklama

Miasto czeka na opinie i sugestie w sprawie Wolnych Torów

j
środa, 26.09.2018 r.
godz. 12.30
j | środa, 26.09.2018 r., godz. 12.30
Miasto czeka na opinie i sugestie w sprawie Wolnych Torów
fot. Wizualizacja terenów Wolnych Torów / UMP

W środę, 26 września odbędą się konsultacje na temat zagospodarowania terenu Wolnych Torów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1027 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Na spotkanie z zespołem projektowym Miejskiej Pracowni Urbanistycznej mogą przybyć wszystkie zainteresowane osoby, które chcą mieć wpływ na ostateczny kształt projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu objętego projektem. Spotkanie będzie miało charakter informacyjny a jego celem jest zapoznanie uczestników ze szczegółami prac nad wizją zagospodarowania Wolnych Torów. Podane zostaną informacje dotyczące uwarunkowań planistycznych i formalnych.

Dyskusja z udziałem mieszkańców poprzedzi formalny II etap konsultacji społecznych dotyczących projektu miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego dla Wolnych Torów - informują miejscy urzędnicy.

Przypomnijmy już podczas Targów Mieszkań i Domów miasto zaprezentowało koncepcje dla dotychczas zaniedbanych terenów, które w przyszłości mogą się stać najbardziej atrakcyjnym terenem do życia. Wśród nich są też Wolne Tory. Zdaniem miejskich urzędników Wolne Tory są najbardziej atrakcyjnym terenem inwestycyjnym Poznania. Obecnie to niezagospodarowane ponad 100 ha w centrum Miasta pomiędzy zabytkowymi dzielnicami Wilda i Łazarz. Zgodnie z koncepcją obszar ten ma być wielofunkcyjną przestrzenią miejską z nowoczesną zabudową mieszkalno-usługową oraz zieloną kładką, która połączy Wildę i Łazarz.

Konsultacje potrwają od 26 września do 17 października. Dzisiejsze spotkanie odbędzie się o godzinie 18:00 w Sali Zielonej w Holu Wschodnim w Poznańskim Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy ul. Głogowskiej 14 w Poznaniu. Swoje opinie i sugestie na temat przedstawionej wizji zagospodarowania terenu „Wolnych Torów” można też przesyłać pocztą elektroniczną na adres: mpu@poznan.mpu.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Miejska Pracownia Urbanistyczna, ul. za Bramką 1, 61-842 Poznań.

Reklama