Reklama

MMA: najbliższa gala FEN odbędzie się w Poznaniu. W klatce polski weteran i gospodarze

Damian Grabowski | fot.  PAP/Bartłomiej Zborowski
Damian Grabowski | fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

20 października w hali UAM na Morasku odbędzie się gala Fight Exclusive Night 22.

FEN to po KSW druga największa w Polsce organizacja promująca sporty walki. Na jej galach można oglądać walki w formułach K-1 i MMA, w chwili obecnej na karcie poznańskiej imprezy widnieją przede wszystkim pojedynki na zasadach MMA.
Wydarzeniem wieczoru będzie walka Damiana Grabowskiego z Jose Rodrigo Guelke. Dla Polaka będzie to pierwsza walka po związaniu się z FEN i zarazem powrót na ojczystą ziemię po nieudanej przygodzie z UFC, gdzie 38-latek przegrał wszystkie trzy pojedynki. Grabowski (20-5, 6 KO, 11 SUB) pozostaje jednak jedną z żywych legend polskiego MMA i jego pojedynek powinien dostarczyć wielu emocji.
- Z doświadczenia wiem, że brazylijscy zawodnicy są bardzo niebezpieczni i dobrze radzą sobie na polskiej ziemi. Ciekaw jestem, jak Guelke pokaże się na FEN 22 i jak na jego tle wypadnie Damian. Obaj zawodnicy wygrali łącznie 41 pojedynków, z czego 37 nie dotrwało do końcowego gongu. To gwarantuje emocje w klatce 20 października, jestem o tym przekonany - powiedział Paweł Jóźwiak, prezes FEN.
W Poznaniu zobaczymy również reprezentantów gospodarzy. Tomasz Kondraciuk z Czerwonego Smoka zmierzy się z Bartoszem Leśko (limit 84 kg), a wywodzący się z muay thai Łukasz Demczur w limicie 66 kg sprawdzi formę Kamila Łebkowskiego.
Organizatorzy zaplanowali również derby regionu. Wracający do klatki po prawie dwóch latach przerwy Rafał Statkiewicz z Ankosu MMA stoczy pojedynek w wadze koguciej (61 kg) z pochodzącym z Gniezna Dawidem Pasternakiem.
Na rywala czeka jeszcze poznaniak Łukasz Radosz, który stoczy walkę na zasadach K-1 w limicie 85 kg.
W sprzedaży wciąż są bilety na galę FEN 22. Najtańsze kosztują 120 złotych. Szczegółowe informacje o dystrybucji wejściówek i samym wydarzeniu można znaleźć na fen-mma.com.
Aktualna karta walk:
Damian Grabowski VS Jose Rodrigo Guelke -120 kg
Mateusz Rębecki VS Łukasz Kopera -70 kg*
Bartosz Leśko VS Tomasz Kondraciuk -84 kg
Kamil Gniadek VS Jacek Jędraszczyk -77 kg
Kamil Łebkowski VS Łukasz Demczur -66 kg
Krzysztof Klaczek VS TBA -66 kg
Łukasz Radosz VS TBA -85 kg K-1
Dawid Pasternak VS Rafał Statkiewicz -61 kg

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro