Reklama
Reklama

W trakcie budowy drogi odkryli ponad dwadzieścia szkieletów

zdj. ilustracyjne | fot. policja/archiwum
zdj. ilustracyjne | fot. policja/archiwum

Ponad 20 szczątków ludzkich odkryto w trakcie budowy drogi w miejscowości Gowarzewo. Archeolodzy wstępnie szacują, że szkielety pochodzą z XVII wieku.

Prace w Gowarzewie prowadzone są w ramach przebudowy drogi powiatowej z Zalasewa do węzła Kleszczewo na drodze S5. Dwunastego września w trakcie prac natknięto się na pierwsze pochówki- Do tej pory znaleźliśmy 19 szczątków, odkrywamy kolejne partię terenu i już odkryliśmy dwa kolejne groby. W tej części mamy na pewno 5 grobów, zobaczymy co będzie pod drugą, sąsiednią nitką drogi - powiedział w rozmowie z portalem Info Kostrzyn Andrzej Smaruj z Archeologicznej Pracowni Badawczej APB THOR z Gniezna.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Na razie archeolodzy są ostrożni w opisie znaleziska. Wiadomo, że szczątki zostały pochowane w obrządku, który był wspólny dla dla protestantów i katolików. Odkryte szczątki należą zarówno do dorosłych jak i do dzieci. Wstępne archeolodzy określają, że odkryte cmentarzysko działało w XVII wieku.

Z informacji portalu Info Kostrzyn wynika, że prace archeologów nie opóźnią inwestycji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
54.77 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro