Reklama

Wiemy, kto rządziłby Poznaniem, gdyby decydowali kibice piłkarscy

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Badanie sympatii politycznych wśród kibiców piłkarskich przeprowadziła agencja Sport Analytics. Z badania wynika, że kibice konsekwentnie stawiają na kandydatów z prawej strony sceny politycznej.

Badanie było przeprowadzone w dniach od 20 do 24 września za pomocą ankiety internetowej, która była kolportowana przez 12zawodnik.pl, To my Kibice Plus, Kibice.net, Polacy to najlepsi kibice świata, sportanalytics.pl oraz pośród osób z własnej bazy danych -Agencja Analityki Sportowej przepytała ponad 11 000 kibiców piłkarskich z całej Polski tak o poparcie dla poszczególnych partii politycznych w kontekście wyborów parlamentarnych jak i przeprowadziła sondaże wyborcze na Prezydentów Miast w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i Szczecinie - wyjaśnia Paweł Chmielowski, koordynujący badanie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Zaskoczeniem nie może być, że poznańscy kibice stawiają na Jarosława Pucka, który od lat znany jest jako kibic Lecha Poznań. Kandydat związany ze stronnictwem Ryszarda Grobelnego może liczyć na poparcie 51,2% badanych. Zaskoczeniem może być natomiast drugie miejsce, które zajął szerzej nieznany Przemysław Jakub Hinc z ugrupowania Kukiz"15. Poparcie dla niego zadeklarowało 11,7%. Na podium - z wynikiem 10,1% - znalazł się Tadeusz Zysk z Prawa i Sprawiedliwości. Pozostali kandydaci nie mają wśród kibiców żadnych szans i każdy z nich może liczyć na poparcie poniżej 4% badanych. Blisko 10% badanych nie wie jeszcze, na kogo będzie głosować, a 7% nie zamierza brać udziału w wyborach.

Niestety badanie nie uwzględniło poparcia lokalnych komitetów w wyborach do Rady Miasta. Przeprowadzono jedynie badania poparcia dla ogólnopolskich komitetów wyborczych. Wielkopolscy kibice najchętniej oddaliby głos na Kukiz"15 (22,1%), Ruch Narodowy (16,4%), Prawo i Sprawiedliwość (17,9%), Wolność Janusz Korwin-Mikke (17,1%) oraz Platformę Obywatelską (12,9%).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro