Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Z Holandii przez Litwę do Rokietnicy: odzyskano rower wart 12,5 tysiąca euro

sk
wtorek, 25.09.2018 r.
godz. 11.46
sk | wtorek, 25.09.2018 r., godz. 11.46
Z Holandii przez Litwę do Rokietnicy: odzyskano rower wart 12,5 tysiąca euro
fot. Policja

Policjantom z Tarnowa Podgórnego udało się odzyskać rower o wartości ok. 12,5 tysiąca euro.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
Fauna i flora na greckiej Krecie | Wczoraj, godz. 16:00
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wszystko zaczęło się 17 czerwca w Holandii. Obywatel tego państwa zgłosił wówczas kradzież z włamaniem, do której doszło w miejscowości Valkenburg. Z dostawczego renault skradziono wówczas pięć profesjonalnych rowerów.

Wśród nich znajdował się wykonany na specjalne zamówienie jednoślad marki Specialized S-Works. Jego wartość to ok. 12,5 tysiąca euro.

Właściciel roweru poszukiwał go m.in. za pomocą ogłoszeń w internecie. Po pewnym czasie zgłosił się do niego obywatel Litwy, który przyznał, że kupił rower w polskim sklepie. Nabywca postanowił osobiście zawieźć pojazd do Rokietnicy i zwrócić go sprzedawcy.

- Policjanci z komisariatu w Tarnowie Podgórnym po uzyskaniu informacji, że w sklepie znajduje się rower mogący pochodzić z przestępstwa zgłoszonego na terytorium Holandii, przeszukali sklep oraz miejsce zamieszkania właściciela sklepu. W wyniku tych działań odzyskali rower. 23 września br. Właściciel roweru zgłosił się do policjantów w Tarnowie Podgórnym i odebrał swój jednoślad -  relacjonował mł. asp. Piotr Garstka z wielkopolskiej policji.

Sprawa jest rozwojowa. Do tej pory nikt nie usłyszał zarzutów.

Reklama