Reklama

Mezo powrócił! I znów pomaga politykom

fot. gminasuchylas @ YT

"Na obrzeżach Poznania miasta, spadła kiedyś z nieba gwiazda" - tymi słowami zaczyna swój nowy kawałek Jacek Mejer. I nie ma tutaj siebie na myśli.

Nowy klip prekursora nurtu hip-hopolo został zamieszczony na youtube"owym kanale Gminy Suchy Las. To nie przypadek, ponieważ artysta w ten sposób zdecydował się wesprzeć samorząd miejscowości, w której mieszka. "Tu posadziłem dom - Suchy Las - jestem stąd" - śpiewa w refrenie najnowszego kawałka. Jak można przeczytać na blogu domygwiazd.pl, Jacek Mejer sam wybudował swój 140 metrowy, urządzony w stylu prowansalskim, dom.

Utwór "Jestem stąd" powstał z okazji 800-lecia Gminy Suchy Las i jest przejawem lokalnego patriotyzmu oraz swoistą pochwałą życia w podpoznańskiej gminie. Artysta odwołuje się tutaj zarówno do historii, teraźniejszości, jak i perspektyw na przyszłość. Ostatnią płytę Mezo wydał niespełna pół roku temu, jednak nie cieszy się ona zbyt dużym zainteresowaniem. Utwory z tego albumu mają przeważnie zaledwie kilka tysięcy odtworzeń na Youtube"ie.

To nie pierwszy raz, jak Mejer pomaga politykom - jego utwór "Ważne" został wykorzystany przez Marka Borowskiego w kampanii prezydenckiej. Tym razem Mezo postanowił wesprzeć - choć już nie tak wprost - lokalnych samorządowców.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro