Reklama
Reklama

Powstanie poznański "Zwierzogród"? Potrzeba zaangażowania poznaniaków

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Miasto uruchomiło stronę, na której można śledzić informacje o mającym powstać ośrodku dla zwierząt, a także wesprzeć go finansowo.

Przy ul. Kobylepole ma powstać schronisko, które będzie w stanie pomieścić 250 psów i tyle samo kotów. Ośrodek ma być ponadto wyposażony w liczne wybiegi, a także centrum pomocy weterynaryjnej, kosmetycznej i porad behawioralnych. W planach miejskich urzędników jest również utworzenie sali treningowej, w której można będzie organizować różnego rodzaju zajęcia i większe wydarzenia.

Projekt może być rozbudowywany, np. o psi basen, jednak potrzeba na to dodatkowych środków. Dlatego też miasto, we współpracy z Fundacją Głos Zwierząt, zorganizowało zbiórkę pieniędzy na rzecz nowo powstającego ośrodka pod adresem: www.centrumdlazwierzat.pl. - Liczymy na wsparcie. Miasto będzie finansowało budowę schroniska, natomiast bez pomocy poznaniaków, centrum jako takie nie powstanie. To nie wszystko. Strona ma edukować i informować. Znalazły się tam porady na temat mądrej, odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami. Jesteśmy też otwarci na pytania mieszkańców - mówi Małgorzata Lamperska z poznańskiego schroniska.

W wersji rozszerzonej, bądź nie - schronisko ma powstać za dwa lata. Wyniki postępowania przetargowego poznamy 11 października. Pierwszy konkurs pozostał nierozstrzygnięty, gdyż wszystkie nadesłane oferty znacznie przekroczyły kwotę wyszczególnioną w ogłoszeniu konkursowym. Projekt został więc okrojony, zrezygnowano m.in. z zielonych dachów i amfiteatru.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro