Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Potężne opóźnienia kolei. Pociąg z Krakowa ma prawie 6 godzin obsuwy

sw
poniedziałek, 24.09.2018 r.
godz. 16.53
sw | poniedziałek, 24.09.2018 r., godz. 16.53
Potężne opóźnienia kolei. Pociąg z Krakowa ma prawie 6 godzin obsuwy
fot. PKP PLK

Wichura przetaczająca się nad Polską przysporzyła sporo problemów kolejarzom. Przejeżdżające przez Poznań pociągi notują wielogodzinne opóźnienia.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wczorajszy silny wiatr spowodował wiele szkód, m.in. przewrócił słup energetyczny, blokując trasę kolejową Sprowa-Starzyny, w okolicach Szczekocin. Choć ta awaria miała miejsce na pograniczu województw świętokrzyskiego i śląskiego, to jej konsekwencje odczuwają pasażerowie kolei w całej Polsce. Jadący z Krakowa pociąg „Barbakan” miał przyjechać na stacje Poznań Główny o 12:39, jednak do teraz na nią nie dotarł. Przewoźnik szacuje opóźnienie na... 350 minut. W stolicy Wielkopolski powinien więc być około 18:30.

Odrobinę mniejszą obsuwę ma jadący z Przemyśla do Kołobrzegu „Malczewski”. Pociąg IC 3806 powinien się pojawić w Poznaniu o podobnym czasie, co oznacza ponad 4 godziny 30 minuty opóźnienia. „Matejko” zmierzający z Przemyśla do Szczecina ma za to 186 minut opóźnienia.

Jak poinformował nas Piotr Mazur z biura prasowego PKP Intercity, około 12:30 ruch na relacji Sprowa-Starzyny został przywrócony, jednak potrzeba czasu nim wszystko wróci do normy. Drużyny konduktorskie na bieżąco informowały dyżurnych o sytuacji w swoich pociągach i wydawały ich pasażerom poczęstunek w postaci gorących i zimnych napojów oraz słodyczy. Część pociągów została skierowana przez Kielce.

Reklama