Reklama
Reklama

Wojewoda wielkopolski domaga się od prezydenta Jaśkowiaka podjęcia "adekwatnych działań" w POSUM-ie

fot. UMP
fot. UMP

Wojewoda Zbigniew Hoffmann zajął stanowisko w sprawie złej sytuacji finansowej Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych.

Kondycja ośrodka, który ma pomagać poznaniakom w dostępie do specjalistycznych świadczeń medycznych, nie jest najlepsza. Jak informuje przedstawiciel wojewody w Radzie Społecznej Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznego Usług Medycznych, instytucja notuje ujemny wynik finansowy oraz wzrost zobowiązań prowadzący do niebezpieczeństwa utraty płynności finansowej. W dodatku pod lupą Centralnego Biura Antykorupcyjnego znalazła się umowa dofinansowanie ośrodka z unijnych dotacji.

- Pogarszająca się sytuacja w POSUM-ie może zagrażać bezpieczeństwu pacjentów poprzez ograniczenie kontynuacji leczenia czy dostępu do należytej opieki mieszkańców Poznania i okolic - ocenia wojewoda - Konieczne jest, aby podmiot tworzący, jakim jest prezydent miasta Poznania, podjął wreszcie odpowiednie i adekwatne działania w celu poprawy tej sytuacji. Oczywiście, z ostateczną oceną prawidłowego prowadzenia nadzoru nad POSUM-em, realizowanego przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka, należy poczekać do zakończenia postępowania CBA, ale nie może to spowodować zaniechania wszelkich działań po stronie miasta, które powinny koncentrować się na naprawieniu sytuacji, tak, by należycie zabezpieczyć poznaniaków w dostęp do specjalistów - dodaje Hoffmann.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
6.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro