Reklama
Reklama

ZKZL rozdaje czujniki czadu. Rocznie tlenkiem węgla zatruwa się kilka tysięcy osób

fot. ZKZL
fot. ZKZL

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ponownie rozpoczął akcję rozdawania czujników czadu.

Od poniedziałku po tego typu urządzenia mogą zgłaszać się najemcy mieszkań komunalnych ogrzewanych piecami węglowymi i wyposażonych w gazowe ogrzewacze wody.
- By otrzymać od nas takie urządzenie należy zgłosić się do mieszczącego się w siedzibie spółki przy ul. Matejki 57 Biura Obsługi Klient lub do jednego z pięciu terenowych Punktów Obsługi Klienta. Po potwierdzeniu zamieszkania w danym miejskim lokalu i pokwitowaniu odbioru pozostaje już tylko montaż czujnika, który - choć niewielki - może uratować nam życie - informuje Magdalena Gościńska z ZKZL.
Miejska spółka prowadzi tę akcję trzeci rok z rzędu. Wraz z czujnikiem rozdawane są ulotki zawierające podstawowe informacje dotyczące bezpiecznego użytkowania urządzeń grzewczych.
- Coroczne serwisowanie kotłów gazowych, konserwacja pieca kaflowego, czy troska o drożność przewodów wentylacyjnych to bezpieczeństwo, ale i niższe rachunki za ogrzewanie - zapewniła Gościńska.
Tlenek węgla jest bardzo groźny, ponieważ nie posiada smaku, zapachu ani barwy. Rocznie w Polsce zabija on ok. 100 osób, a kilka tysięcy ulega zatruciu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro