Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 3
Reklama

Niemiec chciał zdać w Polsce prawo jazdy. Był pijany, za kółko nie wsiądzie przez kilka lat

sk
niedziela, 23.09.2018 r.
godz. 14.49
sk | niedziela, 23.09.2018 r., godz. 14.49
Niemiec chciał zdać w Polsce prawo jazdy. Był pijany, za kółko nie wsiądzie przez kilka lat
fot. Arek, archiwum

Do nietypowego zdarzenia doszło w szczecińskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
43-letni obywatel Niemiec zgłosił się tam na wyznaczony termin egzaminu państwowego na prawo jazdy kategorii B. Udało mu się poprawnie wykonać wszystkie zadania na placu manewrowym i miał udać się na część egzaminu realizowaną na ulicach.
 
- Egzaminator zwrócił  jednak uwagę na dziwne zachowanie kierującego, które mogło świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Postanowił powiadomić policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą, poddali badaniom obywatela Niemiec na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i okazało się że egzaminowany jest w stanie nietrzeźwości. Wynik to  ponad 1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - relacjonował podkom. Sylwester Flak z policji w Szczecinie.
 
Egzamin przerwano, a obywatela Niemiec zatrzymano i przewieziono na komendę policji. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.
 
- Sąd po zapoznaniu się z  materiałem dowodowym wydał wyrok w trybie przyspieszonym. Obywatel Niemiec przez najbliższe trzy lata ma zakaz prowadzenia pojazdów. Musi też zapłacić grzywnę w wysokości 1500 złotych - poinformował podkom. Flak.
Reklama