Reklama
Reklama

Lusowo: strażacy nie mogli dojechać do remizy. "Na szczęście starszą panią udało się uratować"

fot. Jan

Problemy z dojazdem do swojej remizy mieli druhowie z OSP w Lusowie.

W niedzielę na ulicach Poznania i okolic odbywa się wyścig Skoda Bike Challenge. Nieuchronnie wiąże się to z utrudnieniami dla kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej i osób mieszkających w pobliżu wytyczonych tras.
Organizatorzy zapewniali, że przygotowane zostaną m.in. śluzy umożliwiające "przecięcie" trasy. Niestety, nie wszędzie działają one idealnie.
Otrzymaliśmy kilka sygnałów od mieszkańców Lusowa (gmina Tarnowo Podgórne), którzy narzekają m.in. na brak informacji o utrudnieniach.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

- Osiedle "Przylesie" jest odcięte od możliwości wyjazdu. Przy jednej z dróg wyjazdowych od godziny czeka kilkunastu zdezorientowanych kierowców - relacjonuje jedna z czytelniczek, wspominając także o problemach druhów z OSP.
- W Lusowie rozlega się sygnał alarmowy. Strażacy z OSP muszą dojechać do remizy, żeby ruszyć do akcji ratującej ludzkie życie i.... nie mogą dojechać do remizy. Steward nie może przepuścić strażaka jadącego na akcję, nasz wyjazd przedłużył się o 10 minut. Na szczęście starszą panią z nagłym zachorowaniem udało się uratować, zabrał ją śmigłowiec LPR. To nie może tak wyglądać - napisał do nas jeden ze strażaków w OSP Lusowo.
Strażacy byli wezwani do zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR, który musiał krążyć nad wskazanym miejscem i czekać na wykonanie odpowiednich procedur.

Do tej pory nie udało się nam porozmawiać z organizatorami Bike Challenge. Czekamy na ich komentarz w tej sprawie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro