Reklama

Żabka może działać jako placówka pocztowa. Są pierwsze wyroki uniewinniające

fot. mat. prasowe Żabka
fot. mat. prasowe Żabka

Nie widać końca sporu pomiędzy Żabką a Państwową Inspekcją Pracy o otwieranie w niedzielę sklepów, które działają jako placówki pocztowe.

Przypomnijmy, że po wprowadzeniu niedziel wolnych od handlu, właściciel sieci Żabka uznał, że sklepy działają jako placówki pocztowe, a te mogą być otwarte w niedziele - Sklepy Żabka rzeczywiście w większości stanowią placówki pocztowe w rozumieniu prawa ze względu na umowy zawierane z operatorem pocztowym już od 2012 roku. Umowy te są związane ze świadczeniem usług pocztowych, między innymi realizowanej we współpracy z Pocztą Polską - poinformowała wówczas sieć w komunikacie prasowym.

Sprawa wzbudziła wiele kontrowersji, a sklepy znalazły się pod lupą Państwowej Inspekcji Pracy. Jak informuje portal Wiadomości Handlowe do 5 września zapadły 64 wyroki nakazowe uznające właścicieli sklepów za winnych wykroczenia. Jednak większość wyroków została zaskarżona, a to znaczy, że sądy muszą się nimi zająć w normalnym trybie.

Jak się okazuje, w dwóch przypadkach sąd już zdążył uniewinnić przedsiębiorców, a w trzech w ogóle odmówił wszczęcia postępowania, uznając, żefranczyzobiorca powinien być traktowany jako placówka pocztowa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro